המדריך המלא לשוהים בישראל בתקופת משבר הקורונה

מאת: טארק בשיר, רואה חשבון ועורך דין, מומחה למיסוי בינלאומי, הגירה ורילוקיישן – שותף.

ישראלים רבים אשר גרו במדינות זרות עד התפשטות נגיף COVID -19  ברחבי העולם באו לישראל מחשש לבריאותם. חלקם באו לישראל לתקופה זמנית עד שיחלוף זעם והם אמורים לחזור לחו”ל בהקדם האפשרי וחלקם האחר החליט לחזור סופית לישראל בעקבות זאת. לאור שהייתם של אותם אנשים בישראל, שהלכה והתארכה להם, עולות שאלות קשות של התושבות שלהם לצרכי מס ו/או ביטוח לאומי, חבותם במס הכנסה וביטוח לאומי בגין הכנסותיהם בחו”ל, חבותן של חברות ועסקים בבעלותם בחו”ל במס הכנסה וביטוח לאומי וזכאותם להטבות של תושבים חוזרים רגילים או ותיקים שמותנות במגורים רצופים בחו”ל לתקופה העולה על שש שנים  (עבור תושב חוזר) ועשר שנים לפחות (תושב חוזר ותיק)  – להרחבה לגבי תושבים חוזרים והתנאים לזכאות לחץ כאן.

הבעיה המרכזית היא כי רשות המס הישראלית לא הוציאה עד עצם היום, וצר לנו על כך, הנחיות כלשהן בסוגיה, וזאת בשונה ממספר מדינות ברחבי העולם (כגון, אנגליה, גרמניה, אוסטרליה) שהשכילו לפרסם הנחיות מקלות בנושא. אף ארגון ה OECD פירסם הנחיות מקלות בנושא. אך רשות המס בישראל לא הוציאה הנחיות בנדון ואף מסרבת עד היום לעשות כך. יתרה מכך, רשות המס אף משדרת מסרים נוקשים לפיהם היא תטען שאנשים שבחרו להגיע לישראל בתקופה קשה זו הם תושבי ישראל. בפרקטיקה הרשות אף טוענת ומתווכחת לגבי כל מקרה ומקרה ואינה מגלה, נכון להיום, הקלה או גמישות בנושא אלא נוקשות.

במטרה להקל על כל אותם ישראלים שבאו לישראל בתקופה קשה זו ובשים לב למצבים הרבים הקיימים ולהבדלים בין אנשים, ערכנו את המדריך הזה בנושא וניסינו, ככל האפשר, לחלק את המצבים למספר מצבים שכיחים ולתת התייחסות מפורטת ככל האפשר לכל מצב. כמובן, אין אפשרות לכסות את כלל המצבים אך נדמה כי המצבים המתוארים לעיל מתארים את רוב המצבים השכיחים.

מדריך זה נועד להיות מדריך פרקטי מקוצר ולכן הוא חולק למספר מצבים אפשריים ללא הרחבה בסוגיות המשפטיות. כל שעליך לעשות הוא ללחץ על הסיטואציה המתאימה לך ביותר ואז תועבר לרשימת הפעולות שיש לבצע לאותה סיטואציה. אין לראות במדריך זה כיעוץ משפטי ממצה אלא כמדריך כללי. יעוץ יוענק רק לאחר בחינה מעמיקה של כלל הנסיבות

צור קשר רילוטקס

השאר פרטיך ונשוב אליך בהקדם

20:0320:03

המדריך המלא לשוהים בישראל בתקופת משבר הקורונה

יולי 18th, 2020|סגור לתגובות על המדריך המלא לשוהים בישראל בתקופת משבר הקורונה

במטרה להקל על כל אותם אנשים שבאו לישראל בתקופה קשה זו ובשים לב למצבים הרבים הקיימים ולהבדלים בין אנשים, ערכנו את המדריך הזה בנושא וניסינו, ככל האפשר, לחלק את המצבים למספר מצבים שכיחים ולתת התייחסות מפורטת ככל האפשר לכל מצב. כמובן, אין אפשרות לכסות את כלל המצבים אך נדמה כי המצבים המתוארים לעיל מתארים את רוב המצבים השכיחים

19:3819:38

פסק דין חדש- ניתוק תושבות רטרואקטיבי בביטוח לאומי

יולי 4th, 2020|סגור לתגובות על פסק דין חדש- ניתוק תושבות רטרואקטיבי בביטוח לאומי

פורסם פסק דין חדש (פסק דין בנימים גרוס) שדן באפשרות ניתוק תושבות רטרואקטיבי בביטוח לאומי כשאדם שילם דמי ביטוח לאומי ומס בריאות במשך השנים

17:5917:59

החזר מס על סך של 2,400,000 ש”ח לישראלי שעשה רילוקיישן

מאי 2nd, 2020|0 Comments

הצלחה כבירה לצוות הפירמה שלנו שהצליח לקבל החזר מס הכנסה על סך של 2,400,000  לישראלי שעשה הגירה לחו"ל ונוכה ממנו מס בישראל בסכום לעיל.

14:3614:36

סגירת תיק במס הכנסה לאחר רילוקיישן או הגירה

אפריל 20th, 2020|סגור לתגובות על סגירת תיק במס הכנסה לאחר רילוקיישן או הגירה

סגירת תיק במס הכנסה בדרך כלל הינה פעולה מומלצת לאחר שהאדם עושה ניתוק תושבות והגירה או רילוקיישן למדינה זרה. המהם היתרונות של סגירת התיק וממה יש להיזהר? ואיך מבצעים את הסגירה של התיק במס הכנסה.