אישור פטור ממס לתושב חוזר ותיק שגר בבולגריה למרות שמשפחתו חזרה לפניו לישראל -פיצול התא המשפחתי

לקוח שלנו עשה הגירה/רילוקיישן לבולגריה וגר בעשר השנים האחרונות בבולגריה והקים עסק שם. הלקוח התעניין בחזרה לישראל אך חשש שרשות המס תטען כי הוא היה תושב ישראלי במהלך תקופת מגוריו בחו"ל, כולה או חלקה, ובכך תבקש למסות אותו על רווחיו בחו"ל (דבר שיגרור גם חבות בביטוח לאומי) ותשלול ממנו את ההטבות במס לפי סעיף 14 וסעיף 97 לפקודת מס הכנסה שמוענקות לתושב חוזר ותיק במשך 10 שנים לאחר החזרה לישראל. החשש של הלקוח נבע בעיקר לאור העובדות שלהלן:

  1. בני משפחתו גרו בחלק מהתקופה (כשש שנים) בישראל.

  2. בשנים הראשונות לאחר ההגירה שילם הלקוח ביטוח לאומי מינימלי בישראל.

  3. ביקוריו בישראל הסתכמו בכמאה ימים מדי שנה לצורך ביקור בני המשפחה.

לאחר פניה שלנו, על ידי עורך דין ורואה חשבון טארק בשיר ממשרדנו, לרשות המס בישראל בעילום שם (פניה אנונימית) התקבל אישור מקדמי (רולינג) אשר קבע כי:

  1. הלקוח היה תושב חוץ במשך עשר שנים ולכן אינו חייב במס בישראל בעבר לגבי כלל הכנסותיו ורווחיו.

  2. הלקוח מסווג כתושב חוזר ותיק לאחר חזרתו לישראל על אף העובדה שמשפחתו גרה בישראל ועל אף תשלום ביטוח לאומי בישראל. על כן קובע האישור כי הלקוח שלנו יהיה זכאי לכלל הפטורים ממס שנקבעו בפקודת מס הכנסה לתושב חוזר ותיקים וזאת במשך עשר שנים לאחר חזרתו לישראל.

יוסבר כי פניה אנונימית לרשות המס מאפשרת ניהול מו"מ עם רשות המס ללא חשיפת פרטי הלקוח המזהים. רק לאחר קבלת אישור עקרוני בכתב נחשף השם של הלקוח והאישור מונפק על שם הלקוח פרטנית.

לפניה אלינו בנושא: 03-6121919 / info@relotax.co.il

מגדל VTOWER קומה 16

בני ברק רחוב בר כוכבא 23

טלפון :  03-6121919

במקרים דחופים: 0528176868

info@relotax.co.il

[contact-form-7 id="2183" title="טופס קשר 2"]