מגדל VTOWER קומה 16

בני ברק רחוב בר כוכבא 23

טלפון :  03-6121919

במקרים דחופים: 0528176868

info@relotax.co.il

[contact-form-7 id="2183" title="טופס קשר 2"]

איך בוחרים את המדינה הכי טובה לרילוקיישן אישי?

בעולם גלובלי אנחנו מקבלים החלטות יומיומיות על בסיס השוואה של מחירים , חוות דעת מקצועיות והמלצות מכל מקום בעולם לפני שאנו רוכשים מוצר או שירות.

בעולם גלובלי, המדינות גם הן מוצגות כמוצר, ו"הצרכנים" הם אותם כישרונות מקצועיים,( TALENTS) יזמים ואותם עובדי מקצועות נדרשים שיודעים שיש להם מה להציע לסביבות עסקיות אחרות.

כמה מהשאלות שהעובד המקצועי שואל את עצמו בעולם גלובלי הן :

1.     האם אני מרוויח מספיק במקצוע שלי?

2.     האם המדינה שאני גר  ועובד בה טובה ומבטיחה לי ולילדי חיים טובים יותר בעתיד?

3.     האם המקצוע שלי מבוקש במקום אחר?

איך מקבלים החלטה לאן להגר או לעשות רילוקיישן? מה מסייע לאותו עובד מקצועי או TALENT לבחור את המדינה המתאימה לצרכיו ולצרכיי עתיד ילדיו? מה מניע את העובד ומשפחתו לבצע את תהליך ההגירה או הרי לוקיישן האישי למדינה טובה יותר?

התשובה היא בהגדרות האוניברסאליות של שגשוג. מהו שגשוג אמיתי  בעיננו וכיצד ניתן לממש אותו. אלו הן שאלות בסיסיות שעלינו לענות עליהן בכל מדינה.

זה בדיוק מה שבודק מכון לגאטום (The Legatum Institute) מלונדון המפרסם זו השנה העשירית את מדד השגשוג העולמי בין 149 מדינות.

המדד בנוי למעשה מקטגוריות  שכל מהגר פוטנציאלי בודק ומשווה במודע ולא במודע לפני שמתחיל מהלך של הגירה למדינה מסוימת. הקטגוריות הן למעשה תמצית של כל המרכיבים שמהווים את איכות החיים שלנו. הנושאים האלו הם אלו המהווים את המרקם ממנו בנוי היום יום שלנו. מהאוויר שאנו נושמים, הצפיפות בכיתות, השחיתות השלטונית, איסוף הזבל והתחבורה הציבורית. כל דבר מדיד ובר השוואה.

מה ההגדרה של שגשוג? ועל מה מבוסס המדד?

הגדרה של שגשוג היא מורכבת ולכן הדירוג מבוסס על 104 משתנים המחולקים ל-9 עמודי תווך שעליהם מתבססת איכות החיים לתושבים במדינה. בכל תת קטגוריה מדדו משתנים מדידים שקיבלו ניקוד בכל מדינה.

להלן חלק ממרכיבי המדד:

ü     עמוד איכות כלכלית-מודד עד כמה המדינה יציבה פיננסית, פערי עוני ועושר, פתיחות המשק לגלובליזציה, אינדיקטורים מקרו כלכליים, יסודות לצמיחה, הזדמנויות כלכליות ויעילות במגזר הפיננסי.

ü     עמוד סביבה עסקית- מודד הזדמנות לפתוח עסק, לחסוך לחדש ולהמציא , הסביבה היזמית של המדינה, את התשתית העסקית שלה, מחסומי חדשנות וגמישות בשוק העבודה

ü     עמוד ממשל- מודד את ביצועי המדינה בשלושה תחומים: שלטון החוק, ממשל יעיל, דמוקרטיה והשתתפות פוליטית. כמו כן בודק מדדים של שחיתות ובירוקרטיה מיותרת.

ü     עמוד חינוך- מודד גישה לחינוך, איכות החינוך וההון האנושי, פריסת בתי ספר, אורך שעות הלימוד וכו

ü     עמוד בריאות- מודד את ביצועי המדינה בשלושה תחומים: בריאות פיזית ונפשית בסיסית, תשתיות בריאות ומניעה כמו כן מתייחס לאיכות בתי החולים, רופאים לתושב, בתי חולים לתושב, צפיפות מיטות, סבסוד תרופות  וטיפולים ועוד..

ü     עמוד ביטחון אישי- מודד מדינות על בסיס ביטחון לאומי וביטחון אישי, כמות הפשיעה, אירועי טרור, מספר שוטרים לתושבים, דיווח על אירועי אלימות וכו.

ü     עמוד חירות אישית- מודד התקדמות לאומית כלפי זכויות משפטיות בסיסיות, חירויות הפרט וסובלנות חברתית. הזכות למחות ולהפגין וכמובן להצביע.

ü     עמוד הון חברתי – מודד את עוצמת היחסים האישיים, תמיכה ברשת החברתית, נורמות חברתיות והשתתפות אזרחית במדינה.

ü     עמוד איכות ושמירה על סביבה- מודד את ביצועי המדינה בשלושה תחומים: איכות הסביבה הטבעית, לחצים סביבתיים ומאמצי שימור.

ניו זילנד הוכתרה למדינה הטובה בעולם, כך על לפי מדד השגשוג העולמי שפרסם מכון לגאטום (The Legatum Institute) מלונדון, המתפרסם זו השנה העשירית. נורבגיה, פינלנד, שוויץ וקנדה סוגרות את החמישייה הראשונה אחרי ניו זילנד. מהעבר השני של הסקאלה, תימן נבחרה לכלכלה הכי פחות משגשגת בעולם, כשלפניה מדורגות אפגניסטן, הרפובליקה המרכז אפריקאית, סודן וקונגו.

ניתן לומר שהמניע העיקרי של מאות אלפי אנשי מקצוע בני משפחתם מסביב לעולם  לבצע הגירה לניו זילנד או הגירה לאוסטרליה הוא הLife and work balance . העולם הגלובלי של היום מאפשר לאנשי מקצוע לשלב איכות חיים ופנאי עם משפחה תוך הגשמת הייעוד המקצועי שלהם.

ניו-זילנד ואוסטרליה מאפשרות למי שמתאים מקצועית ועומד בדרישות הסף להתחיל תהליך של הגירה מסודרת או רילוקיישן אישי. הגירה לקנדה מאפשרת למי שפניו לצפון אמריקה אותה איכות חיים בשילוב היותה מעצמה כלכלית עם קריצה לכיוון ארצות הברית.

 Brain Mobility כסוכנות הגירה מורשית לאוסטרליה וניו זילנד מטפלת בבקשות של בעלי מקצועות מכל הסוגים, אנשי עסקים ויזמים לקבל ויזות של עבודה, תושב ועסקים במדינות אלו.

בכל פעם שאתם חושבים על רילוקיישן אישי חשוב שתתחילו את התהליך בפגישת אבחון וייעוץ לזכאותכם לויזה רק אצל סוכנות הגירה מורשית עם רישוי לייעוץ הגירה.

מאמר זה נכתב על ידי יאיר עוז , מנכ"ל Brain Mobility  ,יזם ויועץ הגירה מורשה מטעם הרשויות המוסמכות( IAA ושל MARA) לניו זילנד ואוסטרליה ואין חברת RELOTAX לוקחת כל אחריות על תוכנו.