מגדל VTOWER קומה 16

בני ברק רחוב בר כוכבא 23

טלפון :  03-6121919

במקרים דחופים: 0528176868

info@relotax.co.il

[contact-form-7 id="2183" title="טופס קשר 2"]

קשיים בהעברת כספים לישראל על ידי תושבים חוזרים ועל ידי ישראלים בכלל

בשנתיים האחרונות נתקלים לא מעט ישראלים שגרים בחו"ל ותושבים חוזרים בקשיים רבים בהעברת כספים לישראלים שמקורם בהכנסות שצברו בחו"ל ולא דווחו בישראל במשך שנות מגוריהם בחו"ל.

היקף התופעה הזו הלך והחמיר בשנה האחרונה לאור העובדה שהבנקים בישראל החמירו את בדיקותיהם לגבי כספים, הכנסות וחשבונות לא מדווחים לצרכי מס בישראל הן בהתאם למגמה העולמית במערכת הבנקאית העולמית והן לאור תיקון חוק לאיסור הלבנת הון אשר מחייב את הבנקים לוודא שהכספים אינם קשורים לעבירות מס או לאי דיווח על החשבון וההכנסות לצרכי מס בישראל.

אם בעבר העברת כספים של ישראלים בחו"ל שהצטברו בחשבונות בנק בחו"ל  הייתה נתונה בעיקר לבדיקת רשויות המס, הצטרפו בשנה האחרונה הבנקים כגורם פיקוח מרכזי נוסף שמסרב לבצע כל פעולה בכספים ללא בדיקה מצדם.

ואם אין בזה די, אז כיום מתרבים המקרים שגם בנקים הזרים אינם מסכימים להמשיך ולקבל כספים של מחזיקי דרכון ישראלי או לעשות העברה לישראל ללא הסדרת סוגית חבויות המס בישראל וזאת בהתאם למגמה העולמית שהחלה עם התקת תקנות ה FATCA על ידי ארה"ב.

לעיתים מתנים הבנקים הישראלים והזרים את  ההעברה של הכספים לישראל או ההפקדה בקבלת אישורים של רואי חשבון ועורכי דין לגבי מקורות הכספים ולגבי היותם לא חייבים במס בישראל, לעיתים אף בקבלת אישורים מרשויות המס ולעיתים באישור רואה חשבון למקורות הכנסה ולחשבונות ספיציפיים.

סוגיה זו משמעותית עוד יותר עבור ישראלים אשר גרו מספר שנים בחו"ל ולגבי תושבים חוזרים בשים לב שאלה לא דיווחו בעבר על הכנסותיהם מחו"ל לרשויות המס בישראל.

ככל שנתקלת בבעיה זו או ככל שהינך מתכנן חזרה לישראל כתושב חוזר מומלץ לפנות אלינו בהקדם לשיחה לא מחייבת בטרם תבוצע כל פעולה בכספים לאור ההשלכות הרבות שעלולות להיות להעברה.