עוד לא הגשת דוח ניתוק תושבות לצרכי מס לשנת 2017 לפי תיקון החוק החדש?

למד עוד

עליה בתופעת קבלת דרישות תשלום חובות למוסד לביטוח לאומי על ידי ישראלים שעשו הגירה או רילוקיישן לחו"ל

לאחרונה פונים אלינו יותר ויותר ישראלים אשר עשו הגירה או רילוקיישן לחו"ל וקיבלו פניה מהמוסד לביטוח לאומי לתשלום חובות לביטוח לאומי בגין השנים בהן הם גרים בחו"ל לאחר ההגירה או הרילוקיישן.

דרישות כאלה שכיחות במקרים אלה:

א.       אי ביצוע ניתוק תושבות מביטוח לאומי:

כידוע הכלל הוא שתושב ישראל לצרכי ביטוח לאומי אשר גר בחו"ל משלם ביטוח לאומי ומס בריאות בשיעור מלא (שעלול להגיע ל 17% כפוף לאמנת ביטוח לאומי) על הכנסותיו  בחו"ל. ישראלי לשעבר שעבר לגור בחו"ל ועדיין נחשב כתושב ישראל לצרכי ביטוח לאומי ולא ביצע ניתוק תושבות חשוף לדרישה כזו מצד המוסד לביטוח לאומי.

ב.       תשלום ביטוח לאומי מינימלי במהלך השהות לחו"ל:

תשלום ביטוח לאומי מינימלי על ידי ישראלי שהיגר לחו"ל הינו עדות או מעין הודאה שהאדם המשיך להיחשב כתושב לצרכי ביטוח לאומי. מאחר והסכום המינימלי מתאים לתושב ישראל שאין לו הכנסות חייבות בביטוח לאומי אז ככל שיתברר לביטוח לאומי (או שיחשוד בכך) כי קיימות הכנסות בחו"ל בידי אותו אדם שעשה הגירה או רילוקיישן לחו"ל אז עלול הוא לפנות בדרישה לקבלת מידע ואף לתשלום חובות.

ג.        קבלת דרישת תשלום או שומה ממס הכנסה :

גם אנשים שביצעו ניתוק תושבות מביטוח לאומי ולימים קיבלו שומה או דרישה מס הכנסה לתשלום מס אז הדבר עלול לגרום גם למוסד לביטוח לאומי לטעון שלא היה מדובר בניתוק תושבות בפועל גם לצרכי ביטוח לאומי ולבקש תשלום חובות.

במידה והאמור לעיל רלוונטי לך מומלץ לפנות אלינו בהקדם לשיחה לא מחייבת.

יש לך שאלה בעניין זה?

[contact-form-7 id="2183" title="טופס קשר 2"]