פטור ממס לתושב חוזר ותיק – הגשת ערעור לעליון על פסק דין יהודה תלמי

הגשת ערעור לבית המשפט העליון על פסק דין יהודה תלמי על ידי עורך דין ורואה חשבון טארק בשיר (שותף בפירמה):

בחוזר קודם עדכנו אתכם לגבי פסק דין חדש של בית המשפט המחוזי שפורסם לאחרונה בעניינו של מר יהודה תלמי (ישראלי שגר כעשרים שנה בחו”ל, שב לישראל בשנת 2007 ומוגדר כתושב חוזר ותיק – ואין ויכוח לגבי הגדרה זו במקרה דנן) לבין רשות המס לגבי תחולת הפטור ממס לפי סעיף 14 לפקודת מס הכנסה שחל לגבי תושבים חוזרים ותיקים על הכנסות שקיבל מחו”ל.

המערער יוצג אז על ידי עורכי הדין גרי אגרון ודוד גולדמן. בית המשפט המחוזי דחה את טענותיו העיקריות של מר יהודה תלמי וקיבל את עמדת רשות המס. בימים אלה ממש הוגש ערעור לבית המשפט העליון על ידי מר יהודה תלמי באמצעות עורך דין ורואה חשבון טארק בשיר- שותף בפירמה.

פסק דינו זה הינו פסק הדין המהותי ביותר שדן בסוגיות ההטבות והפטורים ממס שמוענקים בחוק לתושב חוזר ותיק (לפי סעיף 14 לפקודה שדן בהכנסות מעבודה והכנסות אקטיביות אחרות מחו"ל). בית המשפט המחוזי קבע בפועל כי אם העבודה/השירותים מבוצעים בישראל אז הפטור אינו חל.

נציין כי תושב חוזר ותיק הוא אדם שהיה תושב ישראל בעבר, עשה הגירה או רילוקיישן לחו”ל ושב לישראל לאחר עשר שנים מלאות מיום ניתוק וביטול התושבות שלו לצרכי מס (ושוב: לא מיום ההגירה אלא מיום ניתוק התושבות).

מעיון בפסק הדין והעובדות שבו עולות שתי מסקנות חשובות:

1.       אין לחיות באשליה שתושב חוץ ותיק פטור על כלל הכנסותיו מחו”ל, מעבודה, משירותים ו/או מחברות שהוא מחזיק בחו"ל. יש לדעת כי ההכנסות פטורות ממס רק באם תנאי הפטור מתקיימים וכי רשות המס תנסה בכל כוחה וכישוריה לכרסם בפטור ממס בכדי לגבות יותר מס.

2.        תכנון מס מראש ונכון הינו חיוני ביותר.

3.       לעיתים מומלץ לפנות לרשות המס מראש במטרה להסדיר את כלל הסוגיות בטרם החזרה וכל מקרה לגופו.

ככל שמתכנן חזרה לישראל או חזרת כבר- הינך מוזמן לפנות אלינו בהקדם בשיחה לא מחייבת ויפה שעה אחת קודם.

פנה אלינו לשיחה לא מחייבת !

מועד הדיווח על ניתוק התושבות מישראל לצרכי מס לשנת 2017 מתקרב במהרה. 

 

פנה אלינו עוד היום לשיחה לא מחייבת ב 03-6121919

צור קשר

יש לך שאלה ? רוצה לתאם שיחת התייעצות?

צור קשר במספר 03-6121919 או מלא פרטיך בטופס זה ונשוב אליך בהקדם

[contact-form-7 id="2183" title="טופס קשר 2"]