ניתוק תושבות לצרכי ביטוח לאומי לאחר הגירה או רילוקיישן, פסק דין  נועם הוכהויזר.

ניתוק תושבות לצרכי ביטוח לאומי

פורסם היום  (ה 13.2.2018) פסק דין חדש אשר דן בשאלת ניתוק תושבות לצרכי ביטוח לאומי: האם ישראלי שעבר לארה"ב ושהה בה כארבע שנים ניתק וביטל את התושבות שלו לצרכי ביטוח לאומי מישראל (כך שאינו חייב בתשלומי ביטוח לאומי ומס בריאות בשיעור של 12% מהכנסותיו בחו"ל) או שמא הוא עדיין נחשב כתושב לצרכי ביטוח לאומי וחייב במלוא התשלומים על פי דין.

נועם, אזרח ישראל וארה"ב,  עשה הגירה לחו"ל, לטענתו, ועבר לגור בנובמבר 2011 בארה"ב, שם עבד בעבודות מזדמנות וחזר לישראל בחודש ספטמבר 2015, כשבמהלך השנים הוא ביקר בישראל כשבע פעמים.

שעון 3

ניתוק תושבות לצרכי ביטוח לאומי

נועם טען כי הוא נחשב כתושב חוץ לצרכי ביטוח לאומי ומנגד טען המוסד לביטוח לאומי שהוא תושב ישראל וכי שהייתו בת הארבע שנים בארה"ב לא ניתקה את התושבות הישראלית שלו.

בית הדין האזורי לעבודה, דחה את עמדת נועם וקיבל את עמדת הביטוח לאומי ופסק שנועם לא הוכיח שהוא ניתק את התושבות שלו מישראל לצרכי ביטוח לאומי וזאת ולפי מבחן מרכז החיים . מרכז החיים של נועם, לדידי בית המשפט, נותר בארץ ונועם נחשב כתושב בישראל.

כמו כן, נקבע כי נועם לא הרים את הנטל להוכיח, כי הוא אכן התכוון להעתיק באופן סופי את מרכז החיים שלו לארה"ב וכי לא תכנן חזרה בעתיד לישראל.

פסק דין חשוב זה מדגיש את החשיבות לבדוק היטב את שאלת התושבות לצרכי ביטוח לאומי לאחר הגירה או רילוקיישן לחו"ל במטרה להימנע מחשיפה גבוה שעלולה להגיע ל 12%-17% מההכנסות בחו"ל- ניתן לפנות אלינו לגבי ניתוק תושבות לצרכי ביטוח לאומי.

לחץ כאן לעיון בפסק הדין  

טארק בשיר, עו"ד ורו"ח, שותף- מומחה למסוי בינלאומי, הגירה ורילוקיישן.

מועד הגשת הדוח על ניתוק התושבות לצרכי מס לשנת 2017 מתקרב

 

פנה אלינו עוד היום לשיחה לא מחייבת ב 03-6121919

צור קשר

יש לך שאלה ? רוצה לתאם שיחת התייעצות?

צור קשר במספר 03-6121919 או מלא פרטיך בטופס זה ונשוב אליך בהקדם

[contact-form-7 id="2183" title="טופס קשר 2"]