חברות ישראליות ששולחות עובדים לחו"ל לעבוד בחברות זרות – היזהרו. הטלת חובת ניכוי מס במקור מעובדים שעשו רילוקיישן לחו"ל ומועסקים על ידי חברות זרות הקשורות לחברה הישראלית?

 החלטת מסוי חדשה 2519/17 שדנה בשליחת עובדים לרילוקיישן לחו"ל

השבוע פירסמה רשות המסים החלטת מסוי חדשה שעניינה בהוראות שחלות על עובדים אשר עושים רילוקיישן לחו”ל (להורדת ההחלטה לחץ כאן). ההחלטה חשובה ביותר הן לגבי העובד והן לגבי החברה בה עבד העובד עד הרילוקיישן ומתייחסת לשאלת ניתוק התושבות של העובד מישראל.

אך אותה החלטה מגלמת סיכון מהותי ביותר עבור החברה הישראלית בה עבד העובד עד לרילוקיישן. במה דברים אמורים?

הרי ההחלטה החדשה מניחה הנחה מהותית -וכמובן מאליו – שעל החברה הישראלית בה עבד העובד עד הרילוקיישן מוטלת חבות דיווח וחובת ניכוי מס במקור מהעובדים הישראלים שהיגרו לחו"ל גם אם אותם העובדים החלו להיות מועסקים על ידי חברה מקומית, זרה, נפרדת ועצמאית!.

בפרקטיקה מרבית החברות הישראליות ששולחות עובדים לחו”ל מסיימות את עבודתם של עובדי הרילוקיישן בשורותיהן ואותם עובדים מתחילים להיות עובדים של חברות מקומיות זרות ללא שהחברה הישראלית חייבת בדיווח עליהם וללא ניכוי מס ישראל מהם. רשות המס בהחלטתה האחרונה מטילה חובת ניכוי מס במקור ו/או דיווח על עובדים ישראלים גם אם הם מתחילים להיות עובדים של חברות זרות!.

בשים לב להשלכות הקשות הכרוכות באי ניכוי מס במקור (אחריות פלילית, קנסות ואפשרות לגבות את המס מהחברות עצמן) עולה כי  ההחלטה החדשה מטילה אחריות כבדה על אותן חברות ישראליות למרות שהעובד אינו מועסק על ידן יותר דבר שמחייב טיפול והיערכות ראויה מראש.

לבדיקת השלכות ההחלטה הזו לגבי חברות והיערכות לה ניתן לפנות אלינו לשיחה לא מחייבת – לחץ כאן.

יש לך שאלה ? רוצה לתאם שיחת התייעצות?

צור קשר במספר 03-6121919 או מלא פרטיך בטופס זה ונשוב אליך בהקדם

[contact-form-7 id="2183" title="טופס קשר 2"]