החמרת התנאים שחלים על ישראלים שעושים הגירה או רילוקיישן לחו"ל

 החלטת מסוי חדשה 2519/17 שדנה בשליחת עובדים לרילוקיישן לחו"ל

השבוע פירסמה רשות המסים החלטת מסוי חדשה שעניינה בהוראות שחלות על עובדים אשר עושים רילוקיישן לחו"ל (להורדת ההחלטה לחץ כאן).

ההחלטה חשובה ביותר הן לגבי העובד והן לגבי החברה בה עבד העובד עד הרילוקיישן. להלן נתייחס בקצרה לנקודות החשובות ביותר שנכללו באותה החלטה תוך הפרדה בין ההוראות הרלוונטיות לעובדים לבין אלו הרלוונטיות לחברה המעסיקה.

חשוב לציין ולהדגיש כי החלטה זו משקפת את עמדת רשות המסים בלבד שניתן לחלוק עליה ויש על מה לחלוק. בתי משפט בעבר לא תמיד הסכימו עם עמדת רשות המס המחמירה – אך אין להתעלם מהחלטה חדשה זו.

ניתן לפנות אלינו לשיחה לא מחייבת לגבי החלטה זו, השלכותיה ודרך ההתמודדות מולה –לחץ כאן.

הוראות שחלות על העובד

1.     ההחלטה החדשה מדגישה שגם אם העובד עובר למדינת אמנה (היינו, למדינה איתה חתמה ישראל הסכם מס בינלאומי), ניתוק התושבות מישראל לצרכי מס יתרחש אך ורק אם העובד התגורר בחו"ל תקופה שאינה קצרה משלוש שנים!.

2.     שים לב כי :

o       לעמדת רשות המס אם העובד חוזר אחרי פחות משלוש שנים אז הוא יצטרך להגיש דוחות מס בישראל ולשלם מס בישראל – בנוסף לחשיפה פלילית וחשיפה לקנסות – על כל התקופה בה הוא גר בחו"ל.

o       תשלום מס ו/או דיווח בישראל עלולים לגרור חובה לתשלום נוסף לביטוח לאומי ומס בריאות בישראל בשיעור של 12% על ההכנסות מחו"ל.

o       רשות המס מדגישה כי החלטתה זו חלה רק אם העובד נשלח למדינת אמנה. על כן, ניתוק תושבות במקרה שההגירה או הרילוקיישן נעשו למדינה שאינה מדינת אמנה עלול להיתקל בתנאים מחמירים יותר מהתנאים שנקבעו בהחלטה זו ו/או להיתקל בהתנגדות כוללת מצד רשות המס.

מדריך עולים חדשים ותושבים חוזרים

3.     לעמדת רשות המס אם העובד נותר בעלים של דירת מגורים בישראל ואינו מחזיק בדירת מגורים בחו"ל אז אין ניתוק תושבות כלל!. רשות המס אינה מפרטת בצורה מספקת מהו בית קבע לצורך זה והאם דירה בשכירות בחו"ל ו/או השכרת דירת המגורים בישראל עונים על תנאים אלה דבר שיוצר חשיפה משמעותית לכל מי שנותר בעלים של דירה בישראל!.

4.     לעמדת רשות המס אם בני המשפחה נותרו בארץ אז אין ניתוק תושבות כלל!. נציין שוב כי גם עם עמדה נוקשה זו איננו יכולים להסכים וכי בפסיקה קודמת של בית המשפט העליון נדחתה גישה זו (ראה פסק דין ספיר)

5.     לעמדת רשות המס גם אם בני המשפחה עברו לגור בחו"ל עדיין תנאי יסודי לניתוק התושבות לצרכי מס הוא שבני המשפחה גרו מחוץ לישראל ביחד עם העובד לתקופה שאינה קצרה משנתיים וחצי.!

6.     לעמדת רשות המסים אין העובד יכול לשהות בישראל מעל 75 ימים במשך תקופת מגוריו בחו"ל ובני משפחתו אינם יכולים לשהות מעל ל 85 ימים.

7.     לעמדת רשות המסים ניתוק התושבות מתרחש לפחות לאחר 6 חודשים מההגירה לחו"ל באם העובד עבר לגור בבית קבע שלו במדינת אמנה ולפחות לאחר שנה באם אין לו בית קבע בחו"ל ובישראל. משמעות הדבר שעל תקופה התחלתית זו לפחות יש להגיש דוחות מס בישראל ו/או לשלם מס וביטוח לאומי כנדרש.

8.     לעמדת רשות המסים כתנאי לניתוק את התושבות הישראלית של העובד הוא שהעובד נחשב כתושב לצרכי מס במדינה הזרה אליה עבר, מדווח בה ומשלם בה מס. העובד אף חייב לקבל אישורים מאותה מדינה זרה לפיהם הינו נחשב כתושב שלה לצרכי מס ומשלם בה מס.

9.   רשות המסים מדגישה כי החלטתה זו נוגעת אך ורק לצורך ישום אמנת המס ולא הדין הפנימי. היינו, ההחלטה רק יכולה להביא לכך שהעובד יחשב כתושב חוץ לצורך יישום אמנת המס במהלך העבודה בחו"ל ולצורך תשלום מס על השכר בלבד אך אינה (בשום אופן) חלה לעניין סיווג עובד שהיגר וחזר לישראל כתושב חוזר או כתושב חוזר ותיק הזכאי להטבות במס לאחר החזרה בישראל.

החמרה משמעותית לגבי חברות ישראליות בהן עבדו עובדי הרילוקיישן לפני ההגירה

1.     ההחלטה החדשה מגלמת בתוכה מצב מאד בעייתי לחברות בהן עבדו עובדי הרילוקיישן עד הרילוקיישן. הרי ההחלטה החדשה קובעת בפועל חבות ניכוי מס במקור מהעובדים הישראלים ו/או חובת דיווח עליהם גם אם העובדים החלו להיות מועסקים על ידי חברה מקומית, זרה, נפרדת ועצמאית.

2.     בפרקטיקה מרבית החברות הישראליות ששולחות עובדים לחו"ל מסיימות את עבודתם של עובדי הרילוקיישן בשורותיהן ואותם עובדים מתחילים להיות עובדים של חברות מקומיות זרות ללא שהחברה הישראלית חייבת בדיווח עליהם וללא ניכוי מס ישראל מהם. רשות המס בהחלטתה האחרונה מטילה חובת ניכוי מס במקור ו/או דיווח על עובדים ישראלי גם אם הם מתחילים להיות עובדים של חברות זרות!.

3.     על כן, ההחלטה החדשה מטילה אחריות כבדה על אותן חברות ישראליות למרות שהעובד אינו מועסק על ידן יותר.

לבדיקת השלכות ההחלטה הזו לגבי חברות והיערכות לה ניתן לפנות אלינו לשיחה לא מחייבת – לחץ כאן.

יש לך שאלה ? רוצה לתאם שיחת התייעצות?

צור קשר במספר 03-6121919 או מלא פרטיך בטופס זה ונשוב אליך בהקדם

[contact-form-7 id="2183" title="טופס קשר 2"]