מועד הדיווח על ניתוק התושבות מישראל לצרכי מס לשנת 2016 עבר. האם הגשת אותו?

 

פנה אלינו עוד היום לשיחה לא מחייבת ב 03-6121919

צור קשר

טיפול בחשיפה לאי תחולת ההטבות לתושב חוזר ותיק לגבי תושב חוזר ותכנון מס כולל לפני החזרה לישראל

ישראלי נסע לפני כ  11 שנים לצורך לימודים מתקדמים בצרפת. לאחר שנתיים הוא סיים את לימודיו והחליט להמשיך לגור, להשתקע ולעבוד בצרפת. גם אשתו עברה לאחר שלוש שנים לגור איתו בצרפת. בני הזוג החליטו לשוב לישראל לאחר 11 שנים כאמור (ולאחר כתשע שנים מסיום הלימודים ולאחר שלוש שנים ממעברה של אשתו לגור איתו) כשכבר הם מחזיקים בחברת שירותים בצרפת ובשתי דירות להשקעה בחו"ל.

אותו אדם תהה לגבי כלל הסוגיות האלו:

1.       האם רשויות המס בישראל יכולות לטעון שהוא לא דווח על הכנסותיו בעבר בניגוד לחוק הישראלי – דבר שמהווה עבירה פלילית וחושף אותו לחבויות מס וביטוח לאומי גבוהות בישראל ומקשה עליו להעביר כספים לישראל.

2.       האם התקופה בה הוא היה סטודנט ו/או שאשתו גרה בישראל תיספר כתקופה בה הוא היה נחשב כתושב חוץ לצרכי מס (כך שהוא נחשב כתושב חוץ לתקופה של 10-11 שנים לפחות – כך שהוא נחשב כתושב חוזר ותיק הזכאי למלוא ההטבות במס (פטור ממס ומדיווח לעשר שנים) שמעניק סעיף 14 לפקודת המס למי שמוגדר תושב חוזר ותיק) או שמא הוא יחשב כתושב חוץ לתקופה של 8-9 שנים (דבר ששולל ממנו את אותן הטבות במס לתושב חוזר ותיק).

3.       האם החברה שבשליטתו עלולה לשלם מס כפול הן בצרפת (בהיותה חברת שנחשבת כחברת תושבת צרפתית לצרכי מס שם) והן בישראל (בהיות החברה עלולה להיות מסווגות כחברת תושב ישראל לצרכי מס בהיותה מנוהלת ונשלטת מישראל לאחר החזרה). האם קיימת חשיפה כזו ואיך אפשר לפתור סוגיה זו?

4.       בשים לב כי המס בצרפת שמוטל על החברה ועל משיכת הרווחים ממנה בעתיד הינו גבוה ואין טעם לשלמו לאחר החזרה של בעל השליטה לישראל –  האם קיימת דרך להפחית את המס הזה?.

הלקוח פנה אלינו וביצענו את הצעדים שלהלן:

1.       ראשית כל, פניניו בשם הלקוח (בעילום שם- פניה אנונימית) וקיבלנו אישור מחייב של רשות המס בישראל שאותו לקוח נחשב כתושב חוזר ותיק הזכאי למלוא ההטבות. אישור כזה ביטל בפועל את החשיפה לגבי העבר וגם נתן וודאות שמלוא ההטבות במס יתקבלו לתקופה של 10 שנים ממועד החזרה בהיותו תושב חוזר ותיק.

2.       בוצע תכנון מס שהקטין למינימום את המס הכולל המשולם הן בצרפת והן בישראל ומנע אפשרות לכפל מס.

3.       אותו תכנון גם אושר על ידי רשות המס במסגרת האישור הכולל ר שהתקבל.

יש לך שאלה ? רוצה לתאם שיחת התייעצות?

צור קשר במספר 03-6121919 או מלא פרטיך בטופס זה ונשוב אליך בהקדם

[contact-form-7 id="2183" title="טופס קשר 2"]