עוד לא הגשת דוח ניתוק תושבות לצרכי מס לשנת 2016 לפי תיקון החוק החדש?

למד עוד

אינך תושב לצרכי מס באף מדינה? הצעת חוק בקפריסין עשויה לאפשר קבלת אישור תושבות לצרכי מס בקפריסין

*הערה : הצעת החוק הפכה לחוק מחייב בקפריסין.

ישראלים רבים שהיגרו מישראל אינם גרים במדינה אחת כך שהם נחשבים כתושבים שלה לצרכי מס ו/או אינם מדווחים על הכנסותיהם לאף מדינה  – דבר שאינו מאפשר להם לקבל תעודה לפיה הם נחשבים כתושבים לצרכי מס במדינה כלשהי או כי הם משלמים מס על הכנסותיהם במדינה כלשהי. היעדר אישור תושבות יוצר כיום מספר רב של בעיות לגבי העברת כספים בין בנקים בעולם, החזרת כספים לישראל, רכישת נכסים, העברת כספים ממדינה למדינה אחרת.FLAG 1

הצעת חוק חדשה בקפריסין פורסמה לאחרונה לציבור שמטרתה לעודד זרים להראות נוכחות כלשהי בקפריסין ולהיחשב בתמורה כתושבי קפריסין לצרכי מס ולקבל תעודת תושב בקפריסין לצרכי מס –  דבר שיפתור חלק ניכר (אך לא כולן כמובן) מהבעיות מהן סובלים אנשים שאינם תושבי מס בשום מדינה ואינם מדווחים על הכנסותיהם לאף מדינה.

הצעת החוק כוללת מספר תנאים, שזה לא המקום לפרטם, שהחשובים שבהם: נוכחות של 60 ימים בקפריסין בשנת מס ושאדם אינו נחשב כתושב לצרכי מס בשום מדינה אחרת.

לא ברור עדיין אם תושבים כאלה יזכו להנחות מס מיוחדות בקפריסין אך ברי כי גם כיום מהווה קפריסין מקום שבו ניתן לגור ולהביא לחסכון ניכר בחבויות המס על ההכנסות מחוץ לקפריסין ואף מקפריסין  (למשל 50% מההכנסות עבודה בקפריסין פטורות ממס בהתקיים התנאים בחוק) –  יתרונות שככל הנראה יחול גם בחוק החדש ככל שיאושר סופית.

ככל שהאמור לעיל רלוונטי לך ניתן לפנות אלינו לשיחה לא מחייבת.

 

טארק בשיר-שותף,  עו”ד ורו”ח, מומחה למסוי בינלאומי, רילוקיישן והגירה

יש לך שאלה בעניין זה?

[contact-form-7 id="2183" title="טופס קשר 2"]