מועד הדיווח על ניתוק התושבות מישראל לצרכי מס לשנת 2016 עבר. האם הגשת אותו?

 

פנה אלינו עוד היום לשיחה לא מחייבת ב 03-6121919

צור קשר

הגירה לחו"ל של אדם אשר המשיך לקבל הכנסות מגורם ישראלי ו/או להחזיק בחברה ישראלית לאחר ההגירה

אדם אשר מפיק הכנסות בישראל באופן עצמאי ומחזיק בחברה פעילה בישראל עשה הגירה לגרמניה והמשיך לקבל הכנסות גם מישראל. אותו אדם התחיל לדווח בגרמניה על רווחיו בהיותו תושב גרמני חדש לצרכי מס. כמובן דוחות אלה בגרמניה חייבים לכלול את ההכנסות מישראל מאחר ותושבי גרמניה לצרכי מס חייבים על פי החוק הגרמני לדווח על הכנסותיהם ברחבי העולם.

אותו אדם היה חשוף למספר בעיות:

 האחת, שהוא לא יחשב כמי שהפסיק להיות תושב ישראל לצרכי מס ו/או ביטוח לאומי ובכך להמשיך לדווח בישראל על הכנסותיו מישראל על כל המשתמע מכך (לשלם ביטוח לאומי בשיעור של 12% בכפוף להקלות של אמנת הביטוח לאומי עם גרמניה לגבי מרכיב הביטוח לאומי – אם כי חשוב להדגיש כי האמנה אינה פוטרת בכל מקרה תשלום מרכיב המס בריאות בשיעור של 5% מההכנסות). אי דיווח על ההכנסות בישראל – אם יש לדווח עליהן – מהווה עבירה פלילית כמובן ועלולה למנוע יכולת בעתיד השבת הכספים לישראל או השקעתם בישראל או בחו"ל.

החשיפה השניה הקשה לא פחות היא שהוא יהיה חשוף לכפל מס בישראל ובגרמניה על הכנסותיו ועל רווחי החברה מישראל, כולם או חלקם מבלי שאמנת המס תסייע בידיו בפועל.

אותו לקוח פנה אלינו בכדי לעשות סדר בכלל המורכבויות לעיל. ליווינו בהצלחה רבה את הלקוח במישורים אלה:

1.       ביצענו תכנון כולל של כלל הפעילויות בצורה אופטימלית וסדר בהן במטרה להימנע מהחשיפות לעיל ו/או מהחשיפות הקשות שלהן. ביצענו תכנון מס שימנע כפילות מס בין המדינות ואופטימיזציה של מבנה הפעילות בכדי להביא לתשלום מס מינימלי.

2.        בנינו תכנית פעולה שמותאמת לצרכיו של הלקוח וצרכי משפחתו בהיבטי מס הכנסה וביטוח לאומי בישראל ובגרמניה תוך מתן דגש על סוגיות הרלוונטיות לו כגון: דירות מגורים, רכב, קרנות פנסיה, ביטוח לאומי, מס זר, ניכוי מס במקור בישראל, הכנסות מניירות ערך, חשבונות בנק, קרנות השתלמות, וכדו.

3.       ליווינו ויעצנו ללקוח ביישום תכנית העבודה שאומצה על ידו וטיפלנו בקשיים השוטפים בהם הוא נתקל עם הרשויות בישראל ובגרמניה לאחר ההגירה.

4.       מבנה הפעילות שאומץ הותאם למקרה שבו הוא ישוב לישראל בעתיד וימנע תחולת מס ישראלי על הרווח ויתקבלו מלוא הפטורים ממס שמוענקים לתושב חוזר או לתושב חוזר ותיק לפי סעיף 14 וסעיף 92 לפקודת מס הכנסה.

יש לך שאלה ? רוצה לתאם שיחת התייעצות?

צור קשר במספר 03-6121919 או מלא פרטיך בטופס זה ונשוב אליך בהקדם

[contact-form-7 id="2183" title="טופס קשר 2"]