אמיתי חברה זרה נחשבת כחברה תושבת אוסטרליה?

מועד הדיווח החדש לרשויות המס מתקרב במהירות! האם אתה ערוך לכך?

 

פנה אלינו עוד היום לשיחה לא מחייבת ב 03-6121919

צור קשר

עשית הגירה לאוסטרליה ו/או חזרת ממנה: אמיתי חברה זרה נחשבת כחברה תושבת אוסטרליה?

מבחן ניהול ושליטה באוסטרליה ( פסק דין חשוב גם בישראל):

בית משפט אוסטרלי פירסם השובע החלטתו בשאלת מבחן הניהול ושליטה על חברות זרות. פסק דין זה מבהיר את המבחנים שיש לבדוק בכדי לקבוע אם חברה שנרשמה מחוץ לאוסטרליה נחשבת כחברה תושבת אוסטרלית מאחר והיא מנוהלת ונשלטת בפועל מאוסטרליה.

נציין כי ישראלים שיורדים מהארץ ועושים הגירה לאוסטרליה ו/או חוזרים ממנה צריכים לתכנן את המס היטב מאחר והדין באוסטרליה שמטיל מסים שאינם נמוכים במיוחד עלול לתפוס במס חברות ישראליות ו/או זרות בבעלותם ולהטיל עליהן באוסטרליה – להתייעצות בנושא רילוקיישן לאוסטרליה ניתן לפנות אלינו.

פסק דין זה חשוב גם בהיבט הישראלי מאחר ואותו מבחן, כמעט, חל גם בישראל והוא עולה בקנה אחד עם פסק דין ישראלי קודם שפורסם לאחרונה ואשר  דן בחברה בלגית שנשלטת מישראל ומתיישר עם המגמה העולמית השוררת ומתחזקת.

בית המשפט האוסטרלי קבע כי חברה שהתאגדה בחו"ל תיחשב כחברה אוסטרלית ותשלם מס באוסטרליה גם על רווחיה מחוץ לאוסטרליה באם הניהול ושליטה על עסקיה מתבצעים מאוסטרליה.

בית המשפט המשיך וקבע כי עצם ניהול דיוני ההנהלה של החברה מחוץ לאוסטרליה לא מספיק אלא יש לבדוק גם:

1.     כמה זמן לפני הפגישה התקבל החומר בידי חברי ההנהלה לפני הדיון בכדי לוודא שהתכנסות קצרה בחו"ל אינה למראית עין שנעשתה במטרה לחתום על המסמכים וההחלטות הנדרשות בחו"ל.

2.     כמה זמן התארכו דיוני ההנהלה בחו"ל – המטרה לוודא שהתקיים דיון אמיתי.

3.     האם קיימים פרוטוקולים אמיתייים שמשקפים דיוני אמיתים ומלאים בסוגיות על הפרק- חשוב לשמור את אותם פרוטוקולים.

4.     האם חברי הדירקטוריון באמת נכחו בחו"ל בעת הדיון – מומלץ שמספר הדירקטורים יהיה נמוף דבר שמאפשר קיום אמיתי של הדיונים בחו"ל בנוכחות כלל הדירקטורים  בדיונים.

יש לך שאלה ? רוצה לתאם שיחת התייעצות?

צור קשר במספר 03-6121919 או מלא פרטיך בטופס זה ונשוב אליך בהקדם

[contact-form-7 id="2183" title="טופס קשר 2"]