השירותים שלנו

הפירמה כוללת עורכי דין ורואי חשבון עם ניסיון במיסוי מעל 15 שנים ומתמחה בליווי בענייני מסוי וביטוח לאומי ויעוץ לישראלים אשר עושים רילוקיישן לחו"ל, לתושבים חוזרים לישראל ולישראלים שגרים בחו"ל. הפירמה מעניקה שירותים מגוונים הקשורים למסוי וביטוח לאומי בשיטת ה one-stop-shop כך שכלל השירותים והמומחיות הנדרשים ללקוחותינו בעניינים אלה יוענקו במקום אחד על ידי צוות מקצועי, מנוסה ואמין. כלל השירותים של החברה הותאמו להשגת יעדים אלה.

 

ניתוק תושבות לצרכי מס וביטוח לאומי

הפירמה שלנו מתמחה בליווי ויעוץ מס לישראלים שירדו מהארץ ומתכוונים לבטל את התושבות שלהם לצרכי מס הכנסה ו/או ביטוח לאומי.

הפירמה שלנו מטפלת במאות ישראלים שהיגרו לחו"ל ומבצעת בשיתוף פעולה איתם את כלל הפעולות הנדרשות לניתוק התושבות לצרכי מס הכנסה ו/או ביטוח לאומי -לרבות הגשת פניות מתאימות לרשויות.

הליווי שלנו כולל גם בניית תוכנית פעולה שתצמצם סיכוני המס במקרה שבו רשויות המס יטענו או יוכיחו שהלקוח לא הצליח לנתק את התושבות שלו מישראל ויהיה חייב במס בישראל

פגישת הכנה לקראת רילוקיישן ויעוץ ולווי בענייני מס הכנסה וביטוח לאומי

הפירמה שלנו מתמחה בליווי ויעוץ מס לישראלים שעושים רילוקיישן לחו"ל,  לישראלים שחוזרים לישראל ולישראלים שגרים בחו"ל  וזאת במטרה לתכנן, לשפר ולהפחית  את חבויות המס והביטוח הלאומי שלהם בישראל ובחו"ל לגבי רווחיהם ברחבי העולם ולהקטין את חשיפות המס שלהם בישראל ובחו"ל ולמנוע מצבים של כפל מס במדינות השונות.

הצוות שלנו הכולל עורכי דין ורואי חשבון המומחים למסוי וביטול לאומי מעניקים פתרונות מס חכמים ויעילים למאות לקוחותינו. הליווי שלנו כולל טיפול בסוגיות הקשורות לניתוק תושבות מישראל בעת הירידה מישראל וליווי ויעוץ ללקוחותינו לפני ואחרי שהיגרו לחו"ל במטרה למנוע ולצמצם תחולת המס הישראלי ולמנוע ולצמצם את חבויות המס שעלולות לחול גם במדינות זרות. הליווי שלנו כולל גם בניית תוכנית פעולה שתצמצם סיכוני המס במקרה שבו רשויות המס יטענו או יוכיחו שהלקוח לא הצליח לנתק את התושבות שלו מישראל ויהיה חייב במס בישראל.

אנו גם מעניקים יעוץ מס במטרה למנוע תחולת מסים זרים גבוהים לאחר המעבר למדינות זרות ולהשיג אופטימיזציה של כלל המסים שיחולו, ולמנוע תחולת מסים מסוכנים כגון  מס ירושה ומתנות בחלק מהמדינות (כמו ארה"ב שחל בה מס ירושה ומתנות גבוה) במהלך המגורים לחו"ל ואף לאחר החזרה.

הפירמה גם מטפלת בעשרות ישראלים עם גרין קארד או אזרחות אמריקאיים שממשיכים להיות כפופים למס אמריקאי אחרי שחזרו מארה"ב על כל המשתמע מכך.

חוות דעת משפטיות

עורכי הדין בפירמה צברו ניסיון בתחום המסוי העולה על 14 שנים והם מעניקים חוות דעת משפטיות רבות ללקוחות המשרד בעניינים משפטיים רבים בקשר לרילוקיישן.  בין החוות דעת השכיחות ניתן למנות:

  • חוות דעת בשאלת התושבות לצרכי מס וניתוק התושבות מישראל בסמוך לירידה מהארץ- חוות דעת זו מסייעת ללקוחותינו שעשו רילוקיישן לחו"ל או שמתכוונים לעשות כך לבסס את עמדתם בדבר ניתוק תושבותם הישראלית  והיותם פטורים ממס ומדיווח לרשויות המס בישראל. חוות דעת זו גם מספקת הכנה פלילית באם יטענו רשויות המס שאי הדיווח נעשה שלא כדין.

  • סוג נוסף של חוות דעת משפטיות כולל חוות הדעת שנועדו לבסס את הטענה שההכנסה של תושב חוזר היא הכנסה שהופקה בחו"ל הזכאית לפטורים ממס בישראל בהתאם לפטור שתושב חוזר ששהה מעל לשש שנים בחו"ל ותושב חוזר ותיק  זכאיים לו.

  • כנ"ל לגבי חוות דעת שמתייחסת לתושבות של חברות זרות בבעלות ישראלים או בבעלות תושב חוזר בכדי לבסס את הטענה שהחברה אינה חברה ישראלית גם לאחר שהתושב החוזר חזר לישראל ולאור זאת אינה חייבת להגיש דוחות מס בישראל ולשלם מס בישראל וכי דיבידנד שיימשך ממנה יחשב כדיבידנד אשר שהופק מחו"ל הזכאי לפטור ממס לפי סעיף 14 לפקודת מס הכנסה .

אישוורי מס מקדמיים(Pre-Rulings)

לעיתים,דרך הטיפול הנכונה ביותר היא לפנות לרשויות המס בישראל ו/או בחו"ל מראש ולקבל אישורן המקדמי (preruling) למשל: לזכאותו של הנישום (כגון תושב חוזר) להטבות במס לפי סעיף 14 לחוק בהיותו תושב חוזר או תושב חוזר ותיק או לתוצאות המס הצפויות על פי תכנון מס או מתווה מסוי כלשהו. יתרונו של כלי זה הוא ברמת הוודאות הגבוה שהוא מעניק לאשם ולתכנון ומתווה המס. יתרה מכך, הליכים אלה ניתן לבצע בשלב ראשוני בצורה אנונימית מבלי לחשוף את זהותו של הפונה – דבר שמעניק יתרונות  עצומים.

הפירמה שלנו הכוללת  עורכי דין ורואי חשבון המומחים למס וביטוח לאומי בישראל ובחו"ל מבצעת פניות כאלה בצורה שוטפת ומסיבית עבור לקוחותיה בהצלחה כבירה ויש לה את כלל הכלים הנדרשים וההיכרות עם רשויות המס בכדי לבצעם בהצלחה.

תכנוני מס יעילים וחכמים

סוגיות מס רבות ומורכבות עולות בעקבות ביצוע רילוקישין (הן ירידה מישראל או חזרה לישראל) – בשים לב שכל מהלך כזה מערב מספר עצום של שאלות בהווה ובעתיד הקשורות למס ולביטוח לאומי ויוצר אי ודאות רבה ומערב גם לכל הפחות שתי מדינות ושתי מערכות מס שונות שיש להתאים ביניהן ולמנוע מלכודות מס או הטלת מס גבוה בעקבות הירידה מהארץ או הרילוקיישן בחזרה לארץ.

כמו כן, לעיתים עצם המעבר לחו"ל יוצר הזדמנויות פז עבור היורד מהארץ להפחתת המס האפקטיבי הכולל על הכנסות בישראל ובחו"ל שללא תכנון מס נכון וחכם לא יושג בפועל.

לגבי תושב חוזר (כל תושב חוזר: הן תושב חוזר שמסווג כתושב חוזר ותיק וכתושב חוזר רגיל) יש חשיבות לתכנון את המס הכולל במטרה להפחית את המס למינימום בכלל המדינות אחרי החזרה. תושב חוזר שאמור לקבל הטבות במס על פי החוק (בסעיף 14 או 97 לפקודת מס הכנסה) עלולים לאבד את היתרונות מס העצומים הקשורים להטבות על פי החוק וזאת בהיעדר תכנון מס נכון. היו מקרים רבים בהם שחרף הפטור ממס שהוענק לתושב חוזר בחוק לגבי הכנסות מחו"ל הוא נדרש לשלם מס בישראל מייד לאחר הכניסה לישראל על הכנסותיו מחו"ל ואף על חברות זרות שהוא החזיק בהן!

לאור המקובץ לעיל, אין מנוס לעיתים אלא מלנקוט בתכנוני מס חכמים ויעילים. הפירמה שלנו שכוללת עורכי דין ורואי חשבון המומחים למס צברה ניסיון רב שנים ביצירת ויישום תכנוני מס חכמים ויעילים (וכמובן במסגרת החוק) שיאפשרו לצמצם את חבויות המס בישראל ובחו"ל למינימום האפשרי . לעיתים  במסגרת השירותים האלה נדרשים לעשות שימוש או להקים חברות זרות במדינות נוחות ולעיתים לא. לצוות שלנו ניסיון רב בהקמת מבנים כאלה שיתיאמו מחד לצרכי העסק ולפעילות האמיתית ומאידך שיהיו אולטימטיביים מבחינת מסוי.

הכנת דוחות מס ליחידים שירדו מהארץ או חזרו לישראל

הפירמה שלנו מנהלת מחלקה להגשת דוחות מס ליחידים בישראל ובחו"ל ואשר ירדו מהארץ או חזרו לישראל ואשר מתמחה בכלל הסוגיות הייחודיות וההכנסות הקשורות לחו"ל. הגשת דוחות מס בישראל או בחו"ל מחייב הבנה עמוקה בכללי המסוי הבינלאומי ומחייבת ידע לשלב דוחות המוגשים במספר מדינות.

החזרי מס שבח

בחלק ניכר מהמקרים שטופלו על ידינו בעבר הצלחנו להחזיר מס שבח בסכומים גבוהים ששולם על ידי ישראלים שירדו מישראל ועשו רילוקיישן לחו"ל בקשר למכירת נכסי מקרקעין בישראל כשהסכום המצטבר של סכומי המס שהוחזרו על ידינו מסתכם במיליוני ש"ח. שכר טרחתנו במקרים כאלה נקבע על בסיס הצלחה בלבד ורק כשמתקבל ההחזר.

אם מכרת נכס מקרקעין בשש השנים האחרונות ושילמת מס שבח בגין המכירה הינך מוזמן לפנות אלינו לביצוע בדיקה מקדמית ללא תמורה לבדיקת זכאותך להחזר מס שבח.

מה אומרים עלינו!

לשמירת פרטיות לקוחותינו ציינו רק שמות פרטיים

מכרנו נכס מקרקעין בישראל לפני כשלוש שנים. שמענו על החברה הזו במקרה מחברים. פנינו אליהם לבדיקת אפשרות להחזר מס שבח ששילמנו בישראל. אמרו שהם מעריכים שיוכלו להחזיר בסביבות 300 אלף ש"ח. ואכן 280 אלף נכנס לנו לחשבון מרשויות המס. מומלץ
אלכס
חזרתי מחו"ל לישראל לאחר מגורים רצופים של יותר משבע שנים. לפני החזרה לישראל למדתי על הזכויות שלי באניטנרט ופגשתי מספר רואי חשבון ועורכי דין שאמרו שהם מבינים בתחום. אך לא קיבלתי שום יעוץ אמיתי וממצה. תמיד היה לי החשש שרשויות המס בישראל יטענו שאני בכל זאת חייב במס מאחר ואני כבר בישראל. עד שהגעתי לחברה מחברת רילותאקס שפשוט היו אלפים. קיבלתי ניתוח מלא של הזכויות שלי על פי חוק ושל הסיכונים. בנו אל תכנוני מס פשוטים אך חכמים בכדי לשמר ההטבות שלי בפועל- ואף קיבלו אישור מרשויות המס שמאשר מה שאמרו לי. יתרה מכך, הם גילו הבנה מדהימה בדין של המדינה ממנה הגעתי ולחשיפת מס שהייתה לי למס ירושה ומס יציאה שם- וכלל הסוגיות קיבלו מענה ופתרון.
אהרון
לפני כשנה עברו אשתי ואני לגור באירופה. שמענו רבות על ניתוק התושבות מישראל אך לאמיתו של דבר לא הבנו מה זה בפועל! מה צריך לעשות! מה המשמעות לענייני מס וביטוח לאומי. לא הבנו האם המס של המדינה המארחת יחול עלינו ומה משמעות זאת!. הגענו לחברת Relotax והופתענו לגלות אנשים רציניים מבינים ומכירים את כלל הסוגיות הכרוכות הרילוקיישן בכלל ולאותה מדינה בפרט מכל הכיוונים שלה. תמכו בנו לאורך כל הדרך ועברנו את זה בשלום ובקלות בזכותם.
אופיר

LET'S WORK TOGETHER

דוגלים בכך שהלקוח נמצא במוקד וצרכיו הם המצפן שלנו.אנו מתחייבים לפתרונות חכמים, יעילים ומקיפים באיכות גבוה תוך שאיפה למצויינות

צור קשר