החזר מס 

לבדיקת זכאותך להחזר מס צור קשר ב 036121919 או השאר פרטיך ונשוב אליך בהקדם

החזר מס ששולם בישראל על ידי ישראלים שעשו הגירה או רילוקיישן לחו”ל במגוון סוגיות מיוחדות ומרוכבות הינו אחד התחומים שצוות רואי החשבון ועורכי הדין שלנו מתמחים בו, כגון:

1. החזר מס שנוכה במקור בעת משכירת כספי תגמולים או פיצויים מקרן פנסיה, ביטוח מנהלים, קרן השתלמות וכדו.

2. החזר לשכירים ועצמאיים ששילמו בישראל בעת מגוריהם בחו”ל בין אם התשלום נעשה בצורה ישירה או שנוכה במקור על ידי המשלם של ההכנסה.

3.  מס שבח ששולם במכירת נכסים בישראל, לרבות דירות מגורים.

4. החזר מס ששולם בגין מימוש ומכירת מניות, אופציות, תכניות ESOP ו RSU.

סעיף 160 לפקודה מעניק זכות לכל אדם ששילם מס ביתר להגיש דוח תוך 6 שנים. הדוח מוגש באמצעות הגשת טופס 135 או דוח 1301, לפי הנסיבות, עם מסמכים תומכים. אך יש לבצע את הבקשה לאחר בדיקה מעמיקה בכדי לוודא שאכן קיים החזר ולא חבות במס נוסף.

מניסיוננו, ביותר מ 70% מהמקרים בהם פנו אלינו ישראלים שעשו הגירה או רילוקיישן לחו”ל מצאנו כי הם אכן זכאיים לקבלת הסכומים ששולמו בישראל לאחר ההגירה לחו”ל בסכומים מהותיים.

  • ישראלי, שעשה ירידה מהארץ והיגר לאוסטרליה, קיבל במשך שנים שכר עבודה מחברה ישראלית לה המשיך להעניק שירותים כשכיר וכעצמאי אחרי הגירתו. אותו לקוח שילם במשך השנים מס הכנסה וביטוח לאומי בישראל בסכומים משמעותיים (ניכוי מס במקור). לאחר טיפולנו התקבל החזר (לרבות ביטוח לאומי) על סך של 230,000 ש”ח.

  • ישראלי אחר החליט למשוך קרנות פנסיה וביטוח מנהלים שצבר בעבר בישראל. מס הכנסה בשיעור של 35% נוכה במקור מהסכומים שהצטברו כקבוע בחוק. בעקבות טיפולנו קיבל הלקוח החזר על סך של 471,000 ש”ח!.

  • ישראלית שעשתה רילוקיישן בחו”ל מכרה דירת מגורים בישראל וחויבה במס שבח בגין המכירה. בעקבות טיפולנו קיבלה הלקוחה החזר על סך של 188,000 ש”ח.

  • לקוח נוסף אשר עשה הגירה לאנגליה (וניתוק תושבות מס) קיבל החזר בסכום של 76 אלף ש”ח ששולם על ידו בקשר למניות RSU  שהוקצו לו לפי סעיף 102 לפקודת מס הכנסה על ידי חברה זרה שמחזיקה בחברה בה  עבד.

  • לקוח אחר, ישראל שעשה רילוקיישן לניו יורק שבארה”ב (וביצע ניתוק תושבות) ומכר חלקת אדמה בצפון הארץ  קיבל החזר מס שבח על סך של 93,000 ש”ח בעקבות טיפולנו.

על כן, באם שילמת מס בישראל (מס הכנסה או מס שבח) בשש השנים האחרונות הינך מוזמן לפנות לעורכי דין ורואי חשבון שלנו לביצוע בדיקה – ללא התחייבות או עלות – לגבי פוטנציאל ההחזר, כדאיות הפניה לקבלת החזר, הערכת סיכויים וסיכונים ואימוץ ההחלטות נכונות בנדון.

שכר טרחתנו נקבע כעקרון לפי הצלחה בלבד ולפי אחוז מהסכומים שיתקבלו בחזרה בפועל.