ניתוק תושבות לצרכי ביטוח לאומי לאחר הגירה פסק דין חדש

ניתוק תושבות לצרכי ביטוח לאומי לאחר הגירה או רילוקיישן לחו"ל - פסק דין חדש נועם הוכהויזר. פורסם היום (ה 13.2.2018) פסק דין חדש אשר דן בשאלה: האם ישראלי שעבר לארה"ב ושהה בה כארבע שנים ניתק וביטל את התושבות שלו לצרכי ביטוח לאומי מישראל (כך שאינו חייב בתשלומי ביטוח לאומי ומס בריאות בשיעור של 12% מהכנסותיו בחו"ל) או שמא הוא עדיין נחשב כתושב לצרכי ביטוח לאומי וחייב במלוא התשלומים על פי דין.

תמונות מכנס הרילוקיישן הראשון שבו הששתפנו

להלן תמונות מכנס הרילוקיישן שעסק בסוגיות וחידושים בענייני הגירה ורילוקיישן, לרבות סוגיות מס, ביטוח לאומי, ביטוח בריאות ואשרות עבודה. בכנס השתתף שותף בפירמה - עורך דין ורואה חשבון טארק בשיר- ונשא הרצאה לגבי סוגיות המס וביטוח לאומי בקשר להגירה ורילוקיישן.

ינואר 27th, 2018|Categories: כללי|

טופס 1348 מס הכנסה החדש -ניתוק תושבות לצרכי מס

רשות המסים פירסמה שלשום (ה 15.1.2018) טופס 1348 שיש להגישו לדעתה בעקבות תיקון 223 לפקודת מס הכנסה על ידי ישראלים שעשו הגירה או רילוקיישן לחו"ל  - להלן הסבר לגבי דוח זה.

פטור ממס לתושב חוזר ותיק – פסק דין יהודה תלמי

פורסם היום פסק דין יהודה תלמי שמכריע במחלוקת בין מר יהודה תלמי (ישראלי שגר כעשרים שנה בחו"ל, שב לישראל בשנת 2007 ומוגדר כתושב חוזר ותיק – ואין ויכוח לגבי הגדרה זו במקרה דנן) לבין רשות המס לגבי תחולת הפטור ממס לפי סעיף 14 לפקודת מס הכנסה ( שחל לגבי תושבים חוזרים ותיקים) על הכנסות שקיבל מר יהודה תלמי מחו"ל.

טופס 1348 ניתוק תושבות לצרכי מס

רשות המסים פירסמה שלשום (ה 15.1.2018) טופס 1348 שיש להגישו לדעתה בעקבות תיקון 223 לפקודת מס הכנסה על ידי ישראלים שעשו הגירה או רילוקיישן לחו"ל 

מסוי ביוון – הגירה, רילוקיישן והשקעות

יוון נחשבת ליעד פופולרי אליו בוחרים ישראלים להגר, להשתקע ואף להשקיע וזאת מסיבות כמו קרבתה לישראל, תנאי האקלים הדומים, מחירי הנדל"ן הנמוכים ובכלל יוון נחשבת למדינה מלאת חן ועתירת תרבות והיסטוריה. לפני שנצלול לעומק דין המס היווני נדגיש ונאמר כי שיעורי המס ביוון אינם נמוכים במיוחד (לפחות לפי הכתוב בספר החוקים) ולעיתים אף משתווים או גבוהים יותר משיעורי המס בישראל. על כן, בהגירה או בהשקעה ביוון יש לנקוט משנה זהירות בכדי להימנע ממצבים שהמס המוטל עולה עם ההגירה או הרילוקיישן ולהימנע ממצבים של הטלת מסי כפל (תשלום מס בשתי המדינות). כמו כן, נציין כי בין ישראל ליוון קיימת אמנת מס אך אין אמנת ביטוח לאומי. רשימה זו תתייחס בעיקר למסוי שחל ביוון ואינה מיועדת לכלול התייחסות מקיפה למס הישראלי עצמו שחל לגבי השקעות ביוון או לגבי ישראלים שעושים הגירה או רילוקיישן ליוון.

המשפחה שלנו קלטה עוד רואת חשבון (רואת החשבון אלינור עיני)

השבוע קיבלנו את האישור הסופי להסכם שחתמנו עם רשות המס (לאחר דיונים ארוכים ) לצורך הסדרת חבות המס הכוללת בקשר לפעילות בינלאומית של חברה ישראלית ואת האישור הסופי שלא יפתחו הליכים פליליים בקשר לאותה פעילות ובקשר לאי הדיווח על קיומן של חברות זרות.

ינואר 12th, 2018|Categories: כללי|

גילוי מרצון בקשר לאי דיווח על פעילות בינלאומית

השבוע קיבלנו את האישור הסופי להסכם שחתמנו עם רשות המס (לאחר דיונים ארוכים ) לצורך הסדרת חבות המס הכוללת בקשר לפעילות בינלאומית של חברה ישראלית ואת האישור הסופי שלא יפתחו הליכים פליליים בקשר לאותה פעילות ובקשר לאי הדיווח על קיומן של חברות זרות.

דצמבר 30th, 2017|Categories: כללי, תיקים שטיפלנו בהם|

מסוי חברות זרות בבעלות תושב חוזר ותיק

ישראלי (ערן-שם בדוי) שהיגר בעבר לאנגליה ושב לישראל לאחר כעשר שנים וחצי. ערן, צבר נכסים בחו"ל והקים חברה פעילה למסחר בינלאומי. לאחר שחזר, העביר ערן לישראל חלק מהכספים שצבר בחו"ל. לימים פנתה אליו רשות המס וטענה מספר טענות :

מסוי השקעות בנדל”ן בגרמניה: מס אפקטיבי של 0%- 15.58% בלבד?- האומנם?.

ישראלים רבים, יחידים כחברות, משקיעים בנדל"ן בגרמניה לאור העליה במחירי הנדל"ן במדינה זו בשנים האחרונות ולאור העובדה שגרמניה נתפסת כמדינה יציבה ומתפתחת כלכלית וכהשקעה סולידית ויציבה ביחס למדינות אחרות. אך חשוב מאד, לפי כל השקעה בגרמניה, לתכנן את המס שחל על הרווחים הן בגרמניה והן בישראל וליצור התאמה מלאה ביניהם. ללא תכנון נכון של ההשקעה שיעור המס הכולל שיוטל בישראל ובגרמניה עלול לעמוד על כ 52% מהרווח! (הינו התשואה נחתכת בחצי). אך בתכנון מס גלובלי נכון ניתן להפחית את המס הכולל לשיעור של כ 15.5% בלבד על הרווחים שאינם מחולקים למשקיעים ולשיעור של 24%/25% אם הרווח יחולק לידי המשקיע. שלא לדבר על מס סופי של 15.5% - באם המשקיע עושה הגירה או רילוקיישן לחו"ל ואינו נחשב כבר כתושב ישראל לצרכי מס.

דצמבר 23rd, 2017|Categories: גרמניה, כללי|