גר בחו”ל? תשעת כללי הזהב שאתה חייב להכיר לקראת חזרה אפשרית לישראל!

מנהל עסק בחו”ל / צריך לדווח  על הכנסותיך מחו”ל?!

אתה חייב רואה חשבון ששולט בסוגיות המיוחדות של הכנסות כאלה הן בישראל והן בחו”ל.

הגשת דוחות מס בישראל לגבי רווחים, הכנסות ועסקים בחו”ל מחייבת הבנה מעמיקה של המסוי בישראל ובחו”ל וידע מעמיק של המסוי הבינלאומי ותרגום דוחות המס שקיימים בחו”ל והתאמתם לדין הישראלי ולהיפך.

ידע זה אינו נפוץ בין רואי החשבון. על כן,  הפירמה בהיותה ONE-STOP-SHOPE עבור ישראלים שהיגרו לחו”ל או חוזרים אליה הקימה מחלקה חשבונאית בה מועסקים רואי חשבון בעלי ניסיון רב בביצוע משימות רב לאומיות.

לתיאום שיחה לא מחייבת לחץ כאן.

תושבים חוזרים מרוצים ממליצים עלינו

אנחנו בפירמת relotax עושים את הכל להצלחת לקוחותינו שחוזרים לישראל תוך כדי אופטימיזציה של חבויות המס שלו בישראל ובחו”ל, נטרול חשיפות המס לגבי העבר והעתיד, תכנון מס למקסום ההנאה מהפטורים לפי החוק ומניעת חשיפות מיותרות ממס וביטוח לאומי. צוות העורכי דין ורואי חשבון שלנו שמלווים מאות לקוחות שחזרו לישראל וצברו ניסיון רב בכך יעניקו לך את השירותים בנאמנות ובבהירות.

מתחייבים ליעוץ הכי טוב שאפשר, ליצירתיות ולפתרונות מס חכמים.

חזרתי לישראל אחרי כחמש שנים בהן הייתי בחו”ל ועבדתי כעצמאי. לא דיווחתי ולא שילמת  מס הכנסה בישראל כמו מרבית האנשים שעוברים לגור בחו”ל מאחר וטענתי וחשבתי שאני תושב חוץ. כמו מרבית היורדים מהארץ שילמתי תשלומי ביטוח לאומי בסכום המינימלי!. חזרתי ואז החלו הבעיות- ואף עלה חשש למעשה פלילי בשל אי הגשת דוחות!. ותודה לאל הגעתי לפרימת רילו תאקס שהצליח להגיע להסדר מצויין. מאד ממליץ- ניסיון, ראש גדול, הברקות יוצאות דופן והתמדה- ומעל הכל יחס אישי וצמוד.

חזרתי לישראל אחרי שהות של כעשר שנים בחו”ל. בהתחלה סברתי כי אין ספק שאני זכאי להטבות במס מכוח החוק לגבי העתיד (לפי החוק אני פטור עשר שני מאחר ואני תושב ותיק-לפחות כך סברתי) והן לגבי העבר מאחר והייתי תושב חוץ. כשפתחתי תיק בישראל בכדי להמשיך בפעילות עסקית שלי מול לקוחות ישראלים התחילו הבעיות. רשויות המס רצו מס על העבר ועל העתיד והביטוח הלאומי הצטרפו לחגיגה ודרשו חובות על העבר- למרות ששהיתי יותר מעשר שנים. אך רשות המס טענה שרק בחלוף שלוש שנים הייתי לתושב חוץ ולכן אין לי עשר שנים. הגעתי לצוות של RELOTAX והצליחו להוציא אותי מהברוך- תודה רבה להם ומאד ממליץ בחום.
שרון, עצמאי
חזרתי עם משפחתי אחרי שהות של ארבע שנים רצופות בחו”ל. פקיד השומה דרש מס לגבי העבר בטענה שלפחות בחלק מהשנים היינו עדיין ישראלים לפי מבחן מרכז החיים. גם ביטוח לאומי דרש חוב לגבי שנתיים. החברים ברילותאקס הצילו אותנו אחר מאמץ ומו”מ קשה. תודה רבה לעו”ד ורו”ח בשיר – שותף בחברה.
שירן
חזרתי אחרי יותר מחמש שנים מחו”ל וקיבלתי ההטבות בישראל לפי החוק. אך לאחר שנתיים החל פקיד השומה לטעון כי אני זכאי להנחות על הכנסות מחו”ל אך לא על הכנסות בישראל. ומאחר ולדעתי אני עובד מישראל אז כלל החברות שלי בחו”ל ויתר מחצי מהרווח שלי יש לייחס לישראל ולחייב אותו במס מלא בישראל ובביטוחו לאומי ואף במע”מ. בסוף נפתרו הבעיות בזכות צוות ברילותאקס. מומלץ.
ברק

הפינה המקצועית והמשפטית שלנו עבור תושבים חוזרים

 

תושבים חוזרים מחולקים לצרכי מס הכנסה לשלוש קטגוריות שונות. סיווגו של פלוני כתושב חוזר מוטב, כתושב רגיל, או כתושב חוזר ותיק אינו משימה פשוטה ואינה חד משמעית. כך למשל: סיווגו של תושב ישראל ששהה בחו”ל במשך 11 שנים כתושב חוזר ותיק אינה נקיה מספק ועלולה להיתקל בהתנגדות רבה במקרים רבים, למשל: בשנתיים הראשונות היה סטודנט, אשתו גרה בישראל והצטרפה אליו מאוחר יותר, שילם ביטוח לאומי בשנים הראשונות, ו/או היה עובד של מעסיק ישראל. במקרים כאלה ואחרים רשויות המס עלולות לנסות לשנות את הסיווג של אותו אדם מתושב חוזר ותיק לתושב חוזר מוטב!.

כאן תמצאו כל החומר הרלוונטי לתושבים חוזרים בכלל הסיווגים.