טארק בשיר עורך דין ורואה חשבון

פניה לרשויות המס בבקשה מקדימה לאישור “תושב חוזר” או “תושב חוזר ותיק”

פניה לרשויות המס בבקשה מקדימה לאישור “תושב חוזר” או “תושב חוזר ותיק”

לאור הפטורים ממס המהותיים שמעניק החוק הישראלי לישראלים שהיגרו לחו”ל ושבים אליה בחלוף תקופה העולה על שש שנים ובכדי למנוע סיכונים מיותרים לאחר החזרה לישראל ולעודד את אותם  לשוב לישראל ללא חשש מאפשרת רשות המס לפנות אליה בבקשה מקדימה בכתב לאישור הזכאות לסיווג וההטבות ובה יפורטו העובדות הרלוונטיות והנימוקים המשפטיים שמביאים לסיווג הנישום כתושב חוזר או תושב חוזר ותיק.

רשות המס מאפשרת פניה אליה בשלושה מסלולים שונים:

המסלול הרגיל – זה מסלול שכולל את כלל העובדות הרלוונטיות והנימוקים המשפטיים שתומכם בבקשה. לאחר מספר דיונים עם הרשות מתקבל האישור המיוחל בכתובים תוך ציון שמו של הפונה.

המסלול האנונימי – זה מסלול שמאפשר הגשת פניה בכתב אשר כוללת את הפרטים לעיל אך ללא גילוי שמו של הפונה. מאחר והעורך דין הפונה מטעם הלקוח חס תחת זכות החיסיון על פי חוק אין אפשרות לחייב אותו בגילוי שמו של הנישום (חשוב שהפניה דרך עורך דין שרק הוא נהנה מחסיון זה). מסלול זה מתאים לכל אדם ששהה בחו”ל ללא תלולת במספר השנים בהן הוא שהה בחו”ל (גם אלה ששהו פחות משש שנים ומעוניינים למנוע מחלוקת לגבי העבר או בעתיד) והינו שכיח במקרים בהם קיים ספק כלשהו לגבי מעמדו של הפונה, במקרים בהם הפניה מתבצעת אחרי החזרה בפועל של המבקש לישראל או במקרים בהם קיים חשש לגבי העבר או העתיד.

המסלול הירוק -זה מסלול שנועד להיות מסלול מזורז לישראלים שגרו בחו”ל מעל 10 שנים ומקיימים תנאים אשר קבעה רשות המס בטופס שפורסם על ידה. מסלול זה אינו מיועד למי ששהה בחו”ל פחות מעשר שנים או לאלה שאינם מקיימים את התנאים שנקבעו בטופס על ידי רשות המס – לעיון בטופס 913 ובתנאים לתחולתו לחץ כאן.

יצויין, כי אמנם שפניה במסלול הירוק אמורה להיות מזורזת אך בפועל היא כרוכה בדרך כלל בקיום פגישות ודיונים מול רשות המס ולעיתים עולים מספר ויכוחים ומחלוקות עם הרשות אשר יש להיות ערוך אליהם מבעוד מועד.

פניה כזו לרשויות המס משיגה ככלל שלוש יתרונות חשובים:

  1. קבלת וודאות לגבי הסטטוס כתושב חוזר או תושב חוזר ותיק.

  2. קבלת ודאות לגבי ההכנסות והרווחים אחרי החזרה לישראל.

  3. קבלת ודאות לגבי העבר – כך שרשות המס אינה יכול עוד לטעון כי התושב החוזר היה מסווג כתושב מס בישראל בעבר החייב במס בישראל.

שים לב !

מומלץ להגיש פניה זו לפני החזרה לישראל – כך שהיכולת שלך לנהל את המו”מ תהיה חזקה יותר בשים לב שעוד לא חזרת לישראל ונכנסת שוב לרשת המס הישראלית.

לעורכי הדין ורואי חשבון שלנו יש ניסיון רב שנים בהגשת בקשות כאלה והצלחות רבות בעניין זה. פנה אלינו בהקדם לשיחה לא מחייבת בנדון בטלפון 03-6121919 או מלא פרטיך בטופס זה ונשוב אליך בהקדם.

שם

אימייל (חובה)

טלפון עם קידומת המדינה(חובה

ווטסאפ

(מדינה (חובה)

נושא הפניה (חובה)