החזרי מס שבח תושבים עוזבים, יורדים מהארץ, רילוקיישן

החזרי מס הכנסה ומס שבח לישראלים שהיגרו לחו”ל

החזרי מס הכנסה ומס שבח לישראלים שהיגרו לחו”ל ולתושבי חוץ הם אחד מהשירותים שעורכי הדין ורואי החשבון שלנו מתמחים בהם. ישראלים שהיגרו או עשו רילוקיישן לחו”ל רשאיים לפנות לרשויות המס בישראל בבקשה  להחזיר מס שבח ששולם על ידם ביתר בעקבות מכירת נכסי מקרקעין בישראל או מס הכנסה ששולם על ידם בתקופת מגוריהם בחו”ל (לרבות מס שנוכה מהם במקור) וזאת במהלך תקופה של שש שנים.

מניסיוננו, ביותר מ 70% מהמקרים בהם פנו אלינו ישראלים שהיגרו לחו”ל מצאנו כי הם אכן זכאיים להחזר מס בסכומים מהותיים. כך למשל ישראלית שעברה לגור בחו”ל ומכרה דירת מגורים חייבת במס בשנת 2013 קיבלה החזר מס על סך של 188,000 ש”ח בעקבות טיפולנו. לקוח אחר – תושב ישראל שירד מהארץ ועבר לגור בניו יורק שבארה”ב ומכר חלקת אדמה בצפון הארץ  קיבל החזר על סך של 376,000 ש”ח בעקבות טיפולנו.  לקוח נוסף אשר עשה רילוקיישן לאנגליה החזרנו לו מס בסכום של 76 אלף ש”ח ששולם על ידו בקשר ל RSU שהוא קיבל בחברה בה הוא עבד.  אלה רק דוגמאות של מקרים רבים אחרים.

מנגד חשוב לזכור כי הגשת בקשה להחזר מס על ידי ישראלים שהיגרו מהארץ (לרבות רילוקיישן) חייבת להיעשות רק על ידי מומחים בדבר ורק לאחר בדיקה מעמיקה של הסטטוס של הפונה וזאת מאחר ופניה כזו עלולה להציף שאלות הקשורות לתושבות לצרכי מס של הלקוח בישראל. לעיתים אנחנו מעדיפים לדחות את הגשת הפניה להחזר המס למועד מאוחר מתאים יותר והכל בשים לב למגבלת ההתיישנות שעומדת על שש שנים.

על כן, אם בשש השנים האחרונות מכרת נכס מקרקעין בישראל או שילמת מס בישראל הינך מוזמן לפנות לעורכי דין ורואי חשבון שלנו – ללא התחייבות – לביצוע בדיקה של סכומי המס ששולמו ביתר על ידך ולקבל החלטות נכונות בנדון.

שכר טרחתנו נקבע ככל לפי הצלחה בלבד ולפי אחוז מסכום המס שיתקבל בחזרה בפועל.

שם

אימייל (חובה)

טלפון עם קידומת המדינה(חובה

ווטסאפ

(מדינה (חובה)

נושא הפניה (חובה)